Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 38 Głosów - 3.16 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omamori Himari
03-01-2011, 23:33
Omamori Himari
[Obrazek: th_010986216_OmamoriHimari1_122_436lo.jpg] [Obrazek: th_901098739_OmamoriHimari2_122_398lo.jpg] [Obrazek: th_010992971_OmamoriHimari3_122_588lo.jpg]

Pewnego pięknego słonecznego dnia, piękna kotka przenosi się z prowincji do miasta w poszukiwaniu swojego ?Pana?. Nie, to nie jest sequel ?What?s Michael? z dopiskiem ?Romance?. Tak można streścić pierwsze trzydzieści sekund anime ?Omamori Himari?. Tytuł należący do gatunku harem ecchi Komedy. Coś co widzieliśmy już setki razy ? dlaczego więc warto znowu poświęcić nasz cenny czas, na te same utarte schematy?

Po pierwsze ? cycki. To co wszyscy lubimy najbardziej. Mamy Ogromne Cycki (czyżby miseczka F?), Duże Cycki (miseczka B?), Jeszcze Przejdą Cycki (miseczka B ? C?) i Najpiękniejsze Cycki (miseczka AA ? A?). Co warto nadmienić, w przeciwieństwie do wielu tytułów z tego gatunku, dziewczyny tym razem wiedzą do czego one służą.

Po drugie fabuła, która miewa czasami przebłyski i służy do czegoś więcej niż prezentacji cycków. Niestety anime w porównaniu do mangi zostało w znaczący sposób spłycone emocjonalnie. Jednak tło nadal jest ciekawe, ma potencjał ? i możemy bez obaw stwierdzić, że dość długo trzyma poziom. Dopiero ostatni epizod to prawdziwa tragedia. Nie wpływa on jednak w sposób znaczący na ocenę całości. Wszystko to jest okraszone japońską mistyką ? coś co pociąga i pobudza zmysły.

Po trzecie, to zabawny humor. Jest to naprawdę bardzo dobra komedia. Humor w niej występujący nie jest ani prostacki, ani sztucznie wysublimowany. Jest to wielka zaleta serii, nie udaje bycia czymś innym, niż jest w rzeczywistości. Choćby tylko dlatego warto byłoby już obejrzeć ?Omamori Himari?.

Po czwarte, wielkim plusem jest naprawdę wpadająca muzyka. Zawsze twierdziłem, że istnieją tylko trzy metody, by dobrze oddać to co właśnie słyszymy. Po pierwsze ? namalować obraz. Zamiast obrazu zawsze możemy na dany temat napisać powieść. No i ostatecznie, puścić drugiej osobie sam utwór. Pozwólcie, że opcję numer jeden i dwa wykorzystam przy innej okazji. http://www.youtube.com/watch?v=5ZtD7YaGPBg

Last but not least. Silną stroną serii są postacie. Nie są może tak głębokie jak w dramatach psychologicznych, ale na tle marnych ecchi haremówek, gdzie w głowach dziewczyn jest tylko ?seks, chłopak, zboczone rzeczy, seks, chłopak, zboczone rzeczy, itd.?, tutaj mamy bardzo miłą odmianę. Może inaczej. Mamy miłą odmianę tak długo jak seria trzyma się wiernie mangi. Im bardziej odchodzimy w kierunku swobodnego kreowania rzeczywistości, tym głębiej spada wartość postaci. Wydaje mi się, że reżyser, albo producent z zazdrości powiedzieli: Ta manga jest naprawdę dobra, gwarantowany hit, spieprzmy więc coś, w końcu nie może być lepsza niż ten gniot co wypuściłem 20 lat temu. Jakkolwiek są te ledwie dwa czy trzy epizody i można im to wybaczyć.

Podsumowując tytuł jest obowiązkowy do obejrzenia dla osób, które nie miały do tej pory większej styczności z tym gatunkiem. Na pewno będę miały po nim same miłe wspomnienia. Idealnie wprowadzenie do pięknego świata ecchi haremówek. Polecę go także wszystkim tym, którzy rzygają już pozycjami tego pokroju. Pozwoli im to uświadomić, że postacie można zbudować ciekawie, nawet przy wykorzystaniu znanych już nam schematów.

Grafika: 9
Fabuła: 9,5
Muzyka: 10

Razem: 9,5

Tytuł oryginalny: ???????
Typ: seria TV, 12 odcinków.
Rok produkcji: 07.01.2010 ? 25.03.2010

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 02:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2011 09:43 przez Lilith.)
RE: Omamori Himari
To może parę słów ode mnie skoro można odpisać.

Anime widziałem kilka miesięcy temu i to w wersji DVD.
Muszę powiedzieć, że oglądało się je całkiem dobrze lecz za to zakończenie było bardzo słabe.

Jak ktoś oglądał to zapewne wie o co chodzi.
Cytat:Spoiler: Rozumiem, że to główna bohaterka, ale jednak ta ostatnia walka w anime była totalną bzdurą i popsuła całkiem klimat.

Mimo to oceniając ogólnie anime było całkiem fajne. Owszem graficznie średnio, ale to się można przyzwyczaić. Jedną z większych jego zalet był fanserwis. Pokazywali chwilami bardzo fajne scenki z tego rodzaju.

Ja bym je ocenił średnio 6.5/10.

Na przyszłość dbaj o to żeby spoilery były ukryte - L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: