Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 27 Głosów - 2.85 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shinigami no Ballad
03-02-2011, 16:47
Shinigami no Ballad
[Obrazek: th_072715779_Shi1_122_543lo.jpg] [Obrazek: th_072716519_Shi8_122_218lo.jpg] [Obrazek: th_072717795_Shi7_122_741lo.jpg]

Czy zastanawiałeś się kiedyś drogi czytelniku, co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Jest coś poza światem rzeczywistym? Może jednak lądujemy do suchej skrzyni i z nią następnie do piachu? Zapewne takie pytania zadawałeś sobie nieraz i pewnie jeszcze wielokrotnie one padną. A czy myślałeś kiedyś o tym co czują bliscy zmarłych? Może sam przeżywałeś takie katusze? Na czym koncentrowały się Twoje myśli? Na miłych wspomnieniach, na żalu po utracie, na miłości, na radości, na kontemplacji kruchości życia? Każdy z nas podchodzi do takich rzeczy indywidualnie. Jedna osoba płacze i wiesza się na ramieniu wszystkich wokół, innym odechciewa się dalej żyć, są także tacy, którzy po prostu zaakceptowali taki stan rzeczy ? pogodzili się ze śmiercią. Wszystkie te myśli, pytania, wątpliwości są naturalną częścią życia każdego z nas. Dzięki nim możemy się zdefiniować, odpowiedzieć na pytania, a także uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Czy jednak zastanawialiście się kiedykolwiek co czuje Bóg Śmierci? Założę się, że nie. Dzięki temu anime, poznacie jedną z możliwości ? próbę odpowiedzi na pytanie, przez pewnego Japończyka.

Shinigami?s Ballad to krótka, zaledwie sześcioodcinkowa, seria której główną bohaterką jest Bogini Śmierci o imieniu Momo. Każdy z odcinków to inna historia, połączona jedynie postacią głównej bohaterki. Ciężko napisać cokolwiek o fabule, nie opisując zbyt dokładnie wydarzeń i tym samym niszcząc przyjemność z oglądania. W każdym epizodzie poznajemy problem jednej z osób, których bliski zmarł ? teraz i wcześniej. Dostajemy ich odpowiedzi na pytania, które zadałem we wstępie. Co warto powiedzieć, w każdym odcinku, psychika poszczególnych bohaterów jest różna. Dzięki temu mamy wrażenie naturalności ? jakby autor rzeczywiście chodził na pogrzeby i notował reakcje otaczających go ludzi. Są oni jednak w lepszej sytuacji niż Ja czy Ty. Pomocą służy im Bogini Śmierci ? Momo.

Już tak zarysowany aspekt psychologiczny zachęciłby wiele osób do obejrzenia tej pozycji. Szukając od czasu do czasu czegoś poważniejszego, poruszającego, Shinigami no Ballad obiecuje prawdziwą ucztę psychologiczną. Jednak dla autora to nadal było za mało. W końcu nie możemy z Bogini Śmierci zrobić abstrakcyjnego tworu wymykającego się ludzkiej inteligencji. Zostało to dokonane w sposób dwojaki. Po pierwsze poprzez nadanie głównej bohaterce cech dziecięcych. Powszechnie w psychologii przyjmuje się, że najmocniej na emocje dorosłego człowieka wpływa postawienie w ciężkiej sytuacji dziecka. Każdy z nas pielęgnuje w sobie swoje własne dziecko. Często posiada również swoje dzieci. Czy chcielibyście aby Wasze dziecko stanęło naprzeciw problemu śmierci i tragedii? Przecież właśnie dlatego w naszej kulturze na pogrzeby często nie zabiera się bardzo małych dzieci ? nie tylko byłby to szok dla takiego brzdąca, ale też dla dorosłego, na zasadzie kontrastu: dawanie i odbieranie życia.

Po drugie, dokonał tego poprzez postawienie problemu śmierci z którym musi borykać się sama bogini. Nie chcę jednak więcej na ten temat napisać ? najlepiej przekonać się o tym samemu.

Pozycję gorąco polecę wszystkim jako przyjemną formę intelektualnego odpoczynku zmuszającą do chwilowej głębszej refleksji na codziennie otaczające nas pytania. Może komuś przyniesie ukojenie w jego żałobie. Ale aby się o tym przekonać, musicie sami ten tytuł obejrzeć. Jako słowa zachęty dodam, że jest to jeden z 4 tytułów (na ponad 200, które obejrzałem), który dostał ode mnie ocenę 10/10. Na podium znajduje się jedynie za Code Geass R2, zdobywając aż srebrny medal.

Grafika: 7
Fabuła: 10
Muzyka: 10
Razem: 10

Tytuł oryginalny: ?????????
Typ: seria TV, 6 odcinków.
Rok produkcji: 03.03.2006 ? 07.04.2006

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz