Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 29 Głosów - 3.24 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shuffle!
03-23-2011, 21:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2011 21:40 przez Erelen.)
Shuffle!
[Obrazek: th_905426170_Shuffle1_122_582lo.jpg] [Obrazek: th_090542776_Shuffle2_122_546lo.jpg] [Obrazek: th_905428749_Shuffle3_122_142lo.jpg]
Chciałbym wam dzisiaj opowiedzieć o tym, jak łatwo nie wykorzystać potencjału, który w nas samych tkwi. Człowiek ma nieskończenie wielkie możliwości, a ogranicza nas tylko jedno ? nasza własna wyobraźnia. Zacznijmy jednak może od początku.

W Kraju Kwitnącej Wiśni, tam gdzie słońce wschodzi istnieje sobie grupa, które pewnego pięknego słonecznego dnia ? wiadomo, że dzień musiał być słoneczny, w pochmurne jak wszystkim wiadomo, nic się nie chce ? została podjęta decyzja o stworzeniu gry. Gdy została ona ukończona, na półkach sklepowych pojawiła się wraz z ostatnim dniem stycznia roku pańskiego 2004. Najwidoczniej cieszyła się ona popularnością w tym pięknym i słonecznym kraju, gdyż rok później doczekała się ona wersji animowanej.

I właśnie tutaj dochodzimy do momentu, w którym zdolności twórców ograniczyła ich własna wyobraźnia. Pierwsze odcinki ?Shuffle!? sugerowały rozrywkę na najwyższym poziomie. Bohaterki o dużym potencjale. Mamy ludzi, demony, boginie, półdemony wrzucone do jednej klasy w typowej japońskiej szkole. Brakuje nam tylko kosmitów. Do tego główny bohater cierpi na amnezję dotyczącą wypadków z lat dziecięcych.

Wszystko to zostało podlane tajemnicą i czasami mrocznym tłem. Hit jak się patrzy. Coś jednak nie wypaliło. Chyba nawet łatwo wydedukować co. Głębia bohaterów budowana z takim mozołem przez kilkanaście odcinków, pęka w pewnym momencie jak bańka mydlana. Zarówno bohaterowie, jak i osoby drugoplanowe, zaczynają się zachowywać jak dzieci w przedszkolu podczas kłótni o cukierka. Możemy się nawet zastanawiać, czy na pewno nadal oglądamy to samo anime. Mam jednak złą wiadomość, to nadal ?Shuffle!?. Gdzie się podziała ta nutka tajemniczości i grozy, nie wiem. Dlaczego wiele spleconych wątków zostało zakończonych w sposób dziecinny, także nie mam pojęcia. Może autorów gonił czas?, budżet?, a może właśnie ograniczyła ich wyobraźnia. Nie byli w stanie wybrnąć w sposób sensowny ze wszystkich rozpoczętych wątków.

Dlatego ostatecznie z tajemniczej i smutnej haremówki, dostajemy gniota, dzięki któremu po 24-tym odcinku, radujemy się, że to w końcu koniec. Cały tytuł można by było podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to piętnaście czy szesnaście odcinków. Każdy z nich ogląda się z zainteresowaniem i radością. Następnie mamy wszystko to co pozostałe, czyli kolejne osiem epizodów. Tutaj już tylko marzymy, aby to ustrojstwo się w końcu skończyło. Przez to właśnie anime pozostawia mieszane uczucia. Niby było fajne, ale to jednak nie to.

Jeśli chodzi o aspekt audiowizualny, to nie rzuca on na kolana. Nie można jednak powiedzieć aby był kiepski. Po prostu zwykła rzemieślnicza robota. Tak długo jak fabuła trzymała poziom, póty nie przeszkadzał.

Grafika: 5
Fabuła: 4
Muzyka: 5
Razem: 5

Tytuł oryginalny: ?????!
Typ: seria TV, 24 odcinki.
Rok produkcji: 08.07.2005 ? 06.01.2006.

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-23-2011, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2011 22:03 przez Tamashi.)
RE: Shuffle!
Jakby to była recenzja na tanuki (a taka również jest) to bym określił ją mianem beznadziejnej.

Dlatego tą również tak określam.

Anime oglądałem i było świetne. Wszystkie bohaterki bardzo sympatyczne, bohater też w porządku (jedynie pod koniec trochę denerwował).

Genialne były odcinki chociażby z tą yandere (to już klasyka takich dziewczyn) czyli Kaede. Poza tym była fajna loli (Primula) choć jak ktoś chce scenki erotyczne to musi sięgnąć po grę, ale nawet w anime był świetny fanserwis.

Po prostu każda z postaci miała swój wątek (a za najlepsze uważam ten z Primulą i Kaede). Jednak nie wszystkie odcinki miały podobny klimat.

Anime oceniam 9/10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: