Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 27 Głosów - 3.07 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akane-iro ni Somaru Saka
04-04-2011, 15:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2011 15:57 przez Erelen.)
Akane-iro ni Somaru Saka
[Obrazek: th_921107555_Akane_iro1_122_368lo.jpg] [Obrazek: th_921108692_Akane_iro2_122_458lo.jpg] [Obrazek: th_921110598_Akane_iro3_122_1121lo.jpg]

W tym dziale miałem niby zamieszczać recenzje anime, które już obejrzałem jako forma pomocy dla innych użytkowników. Jak jednak napisać recenzję na temat czegoś, co uważam za potworny gniot? Cytując słowa pewnej piosenki ?a miało być tak pięknie?.

Sam tytuł wyglądał zachęcająco. Weźmy więc na warsztat pierwszy odcinek. Jak na tego typu produkcje opening trzeba pochwalić. Jeden z najlepszych utworów jakie miałem okazję usłyszeć. Dodatkowo scenki były mądrze wkomponowane w utwór. W przeciwieństwie do np. takiej ?Gintamy?, gdzie piosenka w wykonaniu Tommy Heavenly6 jest naprawdę cudowna, jednak to co widzimy na ekranie, w żaden sposób nie komponuje się z tym co słyszymy.

Druga rzecz jaka rzuca się nam w oczy to naprawdę ładna kreska. Zarówno bohaterek (bohater wygląda jakby ktoś go właśnie wysrał), jak i krajobrazu. Dla wszelkiej maści zboków, sam opening wystarczy aby dostać krwotoku. Do końca pierwszego odcinka można by pewnie umrzeć z powodu utraty krwi. No cóż, ale o to w takich tytułach chodzi ? a więc możemy to zaliczyć na plus.

Jeśli chodzi o zachowania bohaterek, to są one zgodne z przyjętą konwencją ? przewidywalne. Całość zaczyna się od uratowania przez głównego bohatera Yuuhi. Jak wiadomo, serce białogłowy jest lękliwe, ale także wielkie i czułe. W ten sposób powstaje nam pierwsza para, a raczej pierwsza kompilacja z Junichim jako centrum.

Jak we wszystkich tego typach produkcjach, anime opisuje problemy sercowe kilku bohaterek, podsycone dużą ilością humoru i gagów. Gdyby na tym seria ta się zakończyła, można by określić ją, jako jedną z lepszych ?love polygon" na rynku. Niestety, im dalej brniemy, tym wszystko wydaje się coraz gorsze. Nie wiedziałem, że w dwanaście epizodów można zmieścić wszystko co najgorsze w tego typu produkcjach. Nagłe zwroty akcji nie podparte żadną logiką (tak jakbyśmy dzisiaj mieli niebieskie niebo, za to jutro byłoby zielone ? bo tak się komuś zachciało), bohaterowie których przeszłość, przyszłość, cele, powody nimi kierujące są całkowicie ze sobą sprzeczne. Rodzice, których celem miało być wniesienie humoru nie związanego z problemami sercowymi, jednak ich jedynym sukcesem była chęć jak najszybszego przewijania z nimi scenek. Mógłbym wymienić jeszcze wiele innych negatywnych aspektów, ale niestety, zahaczyłoby to już o spojlery.

Jeśli miałbym odpowiedz na pytanie ?czy polecam komuś ten tytuł?, powiem że TAK. Ale tylko wtedy, gdy uważacie, że spędzacie zbyt dużo czasu oglądając anime. Po sesji z ?Akane-iro Somaru Saka?, zrobicie sobie długą przerwą w celu powrotu do zdrowia psychicznego.

Grafika: 8
Fabuła: 1
Muzyka: 9
Razem: 4

Tytuł oryginalny: ?????????
Typ: seria TV, 12 odcinków.
Rok produkcji: 01.10.2008 ? 19.12.2008

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-15-2011, 02:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-15-2011 02:49 przez Tamashi.)
RE: Akane-iro ni Somaru Saka
To ja się również dopiszę.

Oceniam to anime 1/10 czyli właśnie jako gniot.
A dlaczego ?

Ponieważ oglądanie tego było koszmarem z powodu głupich bohaterek i tego chłopaka.

Jednak zanosiło się nawet dobrze lecz ja po prostu nienawidzę w anime dziewczyn, które nie potrafią inaczej się zachować niż bić głównego bohatera ponieważ są zawstydzone lub z powodu jakiejś dwuznacznej sytuacji.

Nie wiem może to ma być komediowe ? Ale mnie ten humor nie śmieszy.

Ta dziewczyna (główna bohaterka) była odpychająca (ale z charakteru bo z wyglądu piękna).

Ale za to polecam przejrzeć galerię CG z tej gry. Jest super czyli świetne scenki ero.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: