Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 29 Głosów - 3.03 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otome Youkai Zakuro
05-13-2011, 22:24
Otome Youkai Zakuro
[Obrazek: th_312979234_Zakuro1_122_29lo.jpg] [Obrazek: th_312980622_Zakuro2_122_141lo.jpg] [Obrazek: th_312982658_Zakuro3_122_56lo.jpg]
Otome Youkai Zakuro czyli tłumacząc na polski: Jak połączyć wspaniałą kreskę i muzykę z super infantylną historią. Zacznijmy może od kwestii formalnych. Według definicji PWN-u infantylizm to: ?o człowieku dorosłym: zachowujący się jak dziecko; świadczący o czyjejś niedojrzałości; naiwny, niepoważny?. Co to znaczy w naszym wypadku? Historia przedstawiona w Otome Youkai Zakuro jest niedojrzała i w dużej mierze naiwna. Wróćmy teraz na sam początek.

Akcja tytułu osadzona jest w Japonii po zakończeniu rewolucji Meiji. Mamy więc pierwszych oficerów wojskowych, pierwsze oznaki modernizacji i wszystko co było charakterystyczne dla tego okresu. Autorzy dorzucili do tego jeszcze youkai. Czyli w naszym rodzimym języku, potwory, duchy, skrzaty i resztę mitologicznych stworków. Chciałbym teraz pokrótce rozwinąć ten wątek. Youkai dzielimy na dwie kategorie. Pierwszą z nich są normalne zwierzęta wielokrotnie powiększone, często z nadanymi elementami antropomorficznymi. Posiadają one dwie formy, gdzie w jednej można je łatwo określić terminem furry. Drugi gatunek youkai interesuje nas najbardziej. To właśnie cztery dziewczyny do niego należące zostały osadzone w roli głównych bohaterek. Mowa tutaj o zwykłych ludzkich nastolatkach z doczepionymi zwierzęcymi uszami. Niezłe skoki, co nie? Po jednej stronie lisica lub słoń, po drugiej nastolatka z kocimi uszami. No cóż, zostanie to później nawet zgrabnie wytłumaczone w fabule, więc nie chcę nikomu psuć zabawy z oglądania.

A zabawa jest naprawdę przednia. Szczególnie ze względu na przepiękną kreskę oraz wspaniałą muzykę. Jeśli mam już oglądać romansidło, to niech ono będzie właśnie tak zrobione. Niestety fabuła nie dotrzymuje kroku aspektom technicznym. Bohaterki okazują się płytkie, wrogowie przewidywalni. Cały świat jest po prostu dziecinny. Jeśli pojawia się już jakaś moralna rozterka, to następuje próba jej szybkiego zbicia i nadania charakteru komediowego. Zamiast potencjalnie ?szarej? opowieści, z wyrazistymi bohaterami, zmuszającą do chwili refleksji i zadumy, dostaliśmy romantyczno ? komediową papkę. Coś w stylu ?Ja cię kocham, a ty śpisz?. Choć trzeba powiedzieć, że Bonbori lub Zakuro są zdecydowanie ładniejsze niż Sandra Bullock.

Powiem szczerze, że pierwszy odcinek mnie nie zachwycił. Uznałem, że to nudne romansidło z szansą na 5,5. Kolejne epizody jednak dały nadzieję na coś wspaniałego. Mamy dziewczynę z traumatyczną przeszłością, goniącą za cieniem dawnych wydarzeń. Kolejna ciekawa postać to częściowo wyalienowana osoba, która ze względu na swoje moce stroni od innych. Mamy także bliźniaczki zakochane w tym samym facecie. Niestety wszystko to psuje dziecinność i naiwność całej serii. Najbardziej rozczarowało mnie

zakończenie. Happy End z osobami, które znalazły nowy sens w życiu. Co z tego, że nic co wydarzyło się wcześniej, nie sugerowało takiej przemiany.

Tytuł na pewno warto obejrzeć. Po pierwsze dla cudownej kreski. Po drugie dla wspaniałej muzyki. Znośna fabuła też aż tak bardzo nie przeszkadza w dobrej rozrywce. Jeśli podobają się wam romansidła w amerykańskim stylu (choćby wspomniane wcześniej ?Ja cię kocham, a ty śpisz?), dodajcie +2 do oceny końcowej. Jeśli podobnie jak u mnie, powodują one u Was odruchy wymiotne, ocena którą zaproponuję powinna być odpowiednia.

Grafika: 9
Fabuła: 4
Muzyka: 10
Razem: 6,5

Tytuł oryginalny: ????? ???
Typ: seria TV, 13 odcinków.
Rok produkcji: 25.09.2010 ? 28.12.2010

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-14-2011, 01:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-14-2011 01:43 przez Tamashi.)
RE: Otome Youkai Zakuro
Oceniam twoją recenzję 1/10.

Zdecydowanie to jedno z najlepszych anime 2010.

Główne bohaterki to pół duchy (half-demon).

Anime było naprawdę wspaniałe. Mógłbym w skrócie powiedzieć, że praktycznie ma tylko zalety czyli bardzo sympatyczne i przepiękne dziewczyny (same bishoujo) plus bishoneni. Tak właśnie powinno być gdyż do bishoujo pasuje właśnie bishonen, a nie jakiś przeciętnej urody chłopaczek.

A dziewczyny to były naprawdę jedne z najpiękniejszych jakie tylko są w anime. W większości anime styl kreski nie jest tak ładny jak w tym.

Co do dziewczyn to główna bohaterka była co prawda tsundere, ale za to wyjątkowo sympatyczna i jedna z najsłodszych z tego rodzaju charakteru.

Oprócz oglądania ich ciekawych i wzajemnych relacji anime posiada również przemyślaną fabułę. Pod koniec robi się nawet dramatycznie, ale może to i lepiej, że wszystkie odcinki nie są takie luźne.

Zakończenie też genialne, a początkowo obawiałem się, że może mi się nie spodobać.

Bardzo chciałbym zobaczyć kontynuację tego świetnego anime, ale to chyba niemożliwe.

Oceniam je 9/10 gdyż szkoda, że niektóre postacie wyglądały jak jakieś dziwadła/zwierzęta.

http://www.otome-zakuro.jp/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-14-2011, 11:17
Widać komu zależy tylko na cyckach Tongue

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
05-14-2011, 15:25
A właśnie jakby ktoś nie wiedział to w tym anime nie było absolutnie żadnego fanserwisu. Dosłownie żadnego ecchi.
05-14-2011, 17:06
Tongue RE: Otome Youkai Zakuro
Każdy widzi to co chce widzieć.

[Obrazek: 11htgyp.jpg]
Odpowiedz 

Skocz do: