Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 35 Głosów - 2.91 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiazki - tego tematu nie powinno zabraknac :D
02-07-2010, 11:43
RE: Ksiazki - tego tematu nie powinno zabraknac :D
Ksiazka niezla, ale wydaje mi sie ze glownie skierowana do kobiet (przeczytalem pierwszy tom trylogii)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2010, 12:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2010 21:25 przez Parn.)
Exclamation RE: Ksiazki - tego tematu nie powinno zabraknac :D
heh widze ze ogolnie taki temat to tylko ja moge tworzyc Smile

mam trochę czasu to można odgrzebać temacik Smile

L. E. Modesitt Jr. "Magia Recluce" - Jest to tom I serii składającej się z 6 tomów. Każdy tom to jest osobna historia niepowiązana z innymi postaciami, tylko światem. Część tomów opowiada wydarzenia następujące po tomie I, a kilka to co było wcześniej.

Świat jest dość ciekawy, raczej niestandardowy co mi osobiście się podoba. Książki są pisane bardzo ciekawie, fajnym językiem. Natomiast fabuła i opowiadane historie dla niektórych mogą być plusem, a innych nie. Nie jest to powieść drogi, ani powieść o jakichś herosach. Ja chyba określam książki tej serii jako fantasy obyczajowe. Książki opowiadają o życiu, co prawda nie całkiem standardowych osób, ale mimo wszystko fabuła skupia się na ich życiu a nie walce.

Ogólnie gorąco polecam, ponieważ jest to trochę inne spojrzenie na fantasy i warto się z nim zapoznać (nawet jak się ostatecznie nie spodoba).

Właśnie pisząc tą krótką recenzję dowiedziałem się, że powieści z cyklu Recluce jest 13, ale niestety tylko 6 zostało wydanych w Polsce Sad Biorąc pod uwagę, że ostatnia pojawiła się w Polsce w 2002 roku nie ma chyba za dużych szans na pojawienie się pozostałych 7 Sad

Kolejne książki wydane w Polsce to:
- Wieże zachodzącego słońca
- Magiczny inżynier
- Wojna Ładu
- Śmierć Chaosu
- Upadek aniołów

PS. na wikipedii polskiej są stare dane, już jest 16 książek sagi.

PS2. Ogólnie po więcej informacji polecam angielską stronę wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Saga_of_Recluce
03-08-2010, 21:24
Henry Lion Oldi "Mag z łaski prawa - Magent" - Powieść duetu ukraińskich pisarzy, wygląda że drugi tom jakiegoś cyklu, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić. Pisane dość ciekawie, specyficzny pomysł do czego już przyzwyczaili mnie w swojej innej powieści pod tytułem "Mesjasz formatuje dysk". Najlepiej mi określić ich książki jako dość mocno psychodeliczne. Ciekawe pomysły, ale w dziwnych światach. Styl pisania nie jest jakoś specjalnie przyjazny czytelnikowi, ale nie jest też źle.

Książka opowiada o magach należących do talii kart, gdzie siłę maga określa to jaką kartą jest określany. Główni bohaterowie są zdrajcami, którzy pracują dla aparatu państwowego carskiej Rosji.

Ogólnie moja ocena to 3+/6. Ciekawa lektura jak ktoś ma ochotę przeczytać coś specyficznego, ale jest wiele lepszych książek i w każdym innym wypadku tylko w ostateczności.
03-09-2010, 20:09
Troche ksiazek sie nazbieralo Smile Dzisiaj kolejna. Ciekawe czy ktokolwiek czyta moje posty.

Robert Jordan "Wielkie polowanie" - Drugi tom serii Koło Czasu.
Książka napisana bardzo ciekawie, zresztą tak jak i pierwsza opisywana wcześniej przeze mnie pod tytułem "Oko świata". Opowiada historię Rand al'Thora oraz jego przyjaciół w świecie gdzie najpotężniejszymi ludźmi są czarownice nazywane Aes Sedai.

Historia jest ciekawa i w sumie trzymająca w napięciu. Przez większość czasu czytelnik dostaje coraz więcej pytań i mniej odpowiedzi. Więc pod koniec lektury tej części jest się już nieźle skołowanym ogromem świata, ale ja to uważam za zaletę.

Jedynym minusem tej książki dla mnie jest inteligencja głównego bohatera, której moim zdaniem on momentami nie ma ...

Książkę gorąco polecam, tak jak i całą serię. Niestety autora już nie ma z nami na tym świecie, ale z tego co się orientuję seria prawie jest skończona i ktoś opracuje materiały, które przygotował.

Ps. Jak macie dość moich wypocin dajcie znać Smile
03-10-2010, 00:48
Ja czytam Wink Chociaż wolę polską fantastykę. Głównie są to czytadła nieskażone głębszą myślą i dla tego też nie chce mi się o nich rozpisywać samej. Czytałam kilka książek Piekary o Inkwizytorze, Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu a ostatnio o cykl o kuzynkach Kruszewskich. Całkiem sympatyczne Smile

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
06-13-2010, 00:17
Mógłbym wymienić wśród książek wartych polecania, Sagę o Ludziach Lodu, ale zrobię to, dopiero jak całą przeczytam. Dlatego, tym razem polecę coś innego. Tą pozycją jest ?Wzory kultury? Ruth Benedict. Książka o tyle ciekawa, że można ją czytać w dwójnasób. Po pierwsze, dla każdego, kto zna się już trochę na antropologii kultury, będzie to idealne uzupełnienie posiadanej wiedzy. Zakładam jednak, że na naszym forum, poza mną nie ma innych masochistów tego pokroju. Dlatego, mamy też drugi aspekt. Książkę (z wyjątkiem przydługich wprowadzeń, napisanych przez innych autorów) czyta się bardzo lekko. Ilość słownictwa specjalistycznego jest znikoma, idealna lektura, która może pomóc nam poznać trzy odmienne od naszej kultury: Indian Pueblo, Dobu oraz Koskimosów.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda natura ludu słynącego z ludożerstwa? Czy to prawda, że mocno pozycja kobiety (system prawie, że matriarchalny), powoduje że społeczeństwo jest pokojowo nastawione (jak to mówią nasze kochane feministki)? Czy jest społeczność, dla której najważniejszym czynnikiem społecznym jest fakt ile dóbr mogą oddać lub zniszczyć? Dlaczego dwa plemiona sąsiadujące mogą się całkowicie różnić?
Na to wszystko, oraz nawet więcej pytań, odpowiedź znajdziesz właśnie w tej książce. Napisanej bardzo lekkim językiem.

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2010, 22:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2010 23:00 przez Lilith.)
Skończyłam w niedzielę czytać Królową Potępionych. Trochę mnie to też wpędziło w melancholijny nastrój. Muszę powiedzieć, że dość ciężka to książka. Wydaje mi się, że jedna z gorszych powieści Ann Rice. Dość chaotycznie napisana. Jest trochę wątków dodanych jakby bez sensu, nic nie wnoszą do opowieści, jak chociażby wątek o Małej Jenks. Nie powiem, przyjemnie się czytało chociaż momentami męczyła. Jeśli jednak kogoś interesuje wampiryczny świat wykreowany przez tę autorkę, to ta książka jest pozycją obowiązkową. Znajduje się tam wyjaśnienie skąd się wzięły wampiry, kto został przez kogo stworzony (chociaż te akurat informacje są również w innych książkach) no i oczywiście co działo się po koncercie zorganizowanym przez wampira Lestata.

Podsumowując, nic nie tracisz jeśli cię nie interesują ta i inne historie bo książka jest średniawa pod względem technicznym. Jeżeli jednak jesteś zainteresowany światem Kronik Wampirów, to pozycja, którą trzeba przeczytać. Smile

Na podstawie tej książki powstał również film o tym samym tytule jednakże ma się on nijak do książki. Cała historia poprzekręcana, jedynie niektóre pojedyncze wątki i w dodatku w ogólnym zarysie zostały te same. No i oczywiście postaci też te same chociaż historia stworzenia Lestata była całkowicie inna w filmie niż w książce. O filmie mogę powiedzieć tyle, że jeśli traktować go jako historię alternatywną to był spoko, na uwagę zasługiwała zwłaszcza muzyka Smile

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
11-11-2010, 21:06
Dawno nic nie opisywałem, co oczywiście nie znaczy, że niczego nie przeczytałem. Jednak dzisiaj chciałbym podzielić się z wami opinią o książce ?Meandry japońskiej polityki? pod redakcją Joanny Marszałek ? Kawy.

Zacznijmy może od zalet. Po pierwsze, ilość informacji o Japonii, których nie znajdziecie w innych pozycjach wydanych w języku polskim, jest ogromna. Praca rozpoczyna się od rozdziału autorstwa Karola Żakowskiego, opisującego zasadę frakcyjności w Partii Liberalno ? Demokratycznej. Dalej jest tylko ciekawiej. Dowiemy się o zasadach rządzących firmą japońską, w tym co ma model japoński do Niemiec. Zrozumiemy zasadę ?dożywotniego zatrudnienia? oraz częściowo ? kiepską kondycję tamtejszej gospodarki obecnie. Zrozumiemy dlaczego korupcja jest w Japonii tak wszechobecna. Z drugiej strony popadniemy w zadumę nad samą definicją tego zdarzenia. Czy naprawdę każde wręczenie korzyści majątkowej poza legalnymi drogami możemy nazwać korupcją? Albo inaczej, czy możemy tak nazwać to, co dzieje się w Japonii? Dowiemy się również o determinantach japońskiego etnocentryzmu i nacjonalizmu oraz próbach rewizjonizmu ?nie-militarnej polityki?.

Po drugie, cała praca jest napisana językiem przystępnym, łatwym do zrozumienia. Nie trzeba mieć koniecznie wykształcenia politologicznego czy ekonomicznego, by ją zrozumieć. Jeśli pojawiają się jakieś ?obce? (przeciętnemu człowiekowi) terminy, zawsze są one wytłumaczone. Także widać, że samych autorów ta tematyka pasjonuje. Brak niepotrzebnych form postmodernistycznych, widzimy że książka nie została stworzona tylko dla samej siebie (oraz gratyfikat finansowych), ale po to, by przedstawić społeczeństwu ciekawe zagadnienia dotyczące Kraju Kwitnącej Wiśni.

Z głównych zalet, warto wymienić właśnie te dwie. Oczywiście, w zależności od zainteresowań, każdy z rozdziałów, a nawet podrozdziałów, może być wymieniony jako zaleta. Przejdźmy zatem do jednej, podstawowej wady. Jest nią, niezrozumiały (jak dla mnie) dobór tematyki poszczególnych rozdziałów. Może się wydawać, że skaczemy z kwiatka na kwiatek. Jeśli czytelnik nie jest zorientowany w tematyce japońskiej, może mieć naprawdę duże problemy ze zrozumieniem, co jeden z tematów, ma wspólnego z innymi. Brak wewnętrznej spójności doboru tekstów ? tutaj moim zdaniem jest największa słabość książki.

Jednak mimo tych drobnych zastrzeżeń, mogę wyżej wymienioną pozycję gorąco polecić. Tak naprawdę, na polskim rynku nie ma żadnej innej pozycji, która poruszałaby takową tematykę.

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-02-2010, 21:22
Dzisiaj skończyłem czytać Rotę Dana Abnetta (z uniwersum Warhammer) - książka jak zwykle w tym przypadku nieco odstaje od totalnej przeciętności, ale jedynie o grubość włosa, gdybyście się mnie mieli zapytać co było tam dobre to nie bardzo mógłbym odpowiedzieć (może niektóre opisy bitew były ciekawe, ale to chyba tyle), jednak z drugiej strony nie było również jakiś szczególnych wad (poza upierdliwymi literówkami, ale to niestety też standard w książkach tego wydawnictwa).
Całość czytało mi się dość przyjemnie, ale jako że moje lubię / nie lubię nico odbiega od standardów nie mogę tego powiedzieć obiektywnie - szczególnie szybko połykałem fragmenty, które opisywały losy drugiego głównego bohatera (został czymś na kształt czempiona chaosu, podczas gdy drugi nadal służył bogom imperium).
W sumie jak ktoś lubi Warhammer, "menskom fantastykę", albo dark fantasy (w tym przypadku nie jest takie bardzo mhroczne jak na młotkowe standardy) może sięgnąć po tą książkę, jeśli ktoś nie lubi takich klimatów to kolejny powód żeby trzymać się z daleka, jeśli ktoś chce się w to wkręcić to powinien poszukać czegoś lepszego.

OUT OF MY WAY! I have to save the internet.

[Obrazek: bhood-wins.gif]
04-03-2011, 22:14
J.P.Fantastica
Wydawnictwo J.P.Fantastica na polskim rynku komiksowym specjalizuje się w komiksach japońskich czyli coraz bardziej popularnych w naszym kraju - mangach. Nasz dorobek wydawniczy jest coraz bardziej imponujący a zapowiadane są już kolejne, nowe, mangowe tytuły... Adres: J.P. Fantastica, ul. Podmiejska 2a, 72-006 Mierzyn

http://www.joemonster.org/i/d/grimm-tales01.jpg
Odpowiedz 

Skocz do: