Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 35 Głosów - 2.91 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiazki - tego tematu nie powinno zabraknac :D
04-03-2011, 23:45
RE: Ksiazki - tego tematu nie powinno zabraknac :D
Yyy... Chyba post nie w tym miejscu? O co chodzi? O.o

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 23:46
Nie wiem. To samo dostałem wcześniej na pw i zadałem dokładnie to samo pytanie Big Grin

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-04-2011, 00:16
a czym jest komiks nie książką . różne anime można dostać wysyłkowo

http://www.joemonster.org/i/d/grimm-tales01.jpg
06-03-2013, 18:36
Dawno nie było tutaj żadnej książki opisanej (od recenzji kola w archaicznym roku 2010, gdy jeszcze dziewiczo czekaliśmy na koniec świata zapowiedziany przez Majów), czas więc przełamać tak długi zastój. Dzisiaj niezbyt długa (bo i sama treść właściwa książki to ledwie kilka stron) recenzja jednego z najsłynniejszych dzieł świata.

Całość można by było rozpocząć od znanego cytatu:
?Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
Że ci ze złota statuę lud niesie,
Otruwszy pierwéj...?

Niedawno skończyłem czytać ?Obronę Sokratesa? autorstwa Platona w tłumaczeniu Ryszarda Legutko. Zacznę może od rzeczy mniej ważnej a mianowicie wstępu i komentarza do dzieła. Nie chcę się nad nim zbytnio rozwodzić, bo jest duża szansa że każda osoba skorzysta z innego tłumaczenia. W tym wypadku chciałbym jednak wyrazić się o tej części mniej pochlebnie. Ze strony merytorycznej zarzutów nie mam bo i ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Ufam zatem w wiedzę osób zajmujących się tematem na co dzień. Niestety literacko ten fragment czyta się ciężko, głównie ze względu na kiepską spójność logiczną, która wynika z omawiania utworu po wierszach a nie według zagadnień. Moim zdaniem to spory minus.

Sam utwór jest za to wyjątkowo krótki. Przedstawia mowę obronną Sokratesa przeciw pomówieniom o ateizm, wyznawanie obcych bogów oraz demoralizację młodzieży. Dzieło warto przeczytać z trzech powodów. Po pierwsze, co chyba oczywiste, jest to klasyka którą powinno czytać się już dzieciom do kołyski. Przedstawia dokonania jednego z najwybitniejszych filozofów antyku. Dokonania z tego okresu wpłynęły znacząco na współczesny europejski świat. Chyba dalej w tym punkcie rozwijać się nie muszę.

Po drugie, co równie istotne, poznamy punkt widzenia Sokratesa na bolączki i problemy trapiące współczesnych jemu ateńczyków. Okazuje się że mimo upływu ponad dwudziestu wieków, świat aż tak bardzo się nie zmienił. Możemy więc zobaczyć jakie rady daje ludziom, także współczesnym, osoba która była bardzo niewygodna dla współobywateli.

Po trzecie, co chyba najistotniejsze, mamy możliwość zapoznania się z nietypowym stylem filozofowania wybitnego myśliciela. W przeciwieństwie do bardziej współczesnych filozofów, Sokrates nie miał potrzeby tworzyć zwartego, długiego i nudnego systemu, którego później musielibyśmy wkuwać się na studiach. Jego pasją było odkrywanie prawdy poprzez badanie ludzi. Sprawdzał czy osoba która podaje się za mądrą i dobrą jest taką w rzeczywistości, czy też tylko przyjmuje taką maskę. Można więc powiedzieć że jest on nie tylko wielkim filozofem, ale również prekursorem współczesnego dziennikarstwa. Dotrzeć do prawdy o człowieku i wykazać że wartości moralne nie są względne, że dobro i zło nie są nigdy tym samym ? oto myśl Sokratesa.

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-04-2015, 02:25
Pandora Hearts 10
"Tych drzwi nie wolno otwierać, gdyż za nimi czeka jedynie nieszczęście... Głębokie pragnienie, by ocalić brata, przez które sto lat temu w Sablier zostały uchylone zakazane drzwi...

Życzenie, powoli wyniszczające naiwną duszę, niczym słodka trucizna..."

bdburchex.com.pl
11-07-2015, 11:47
"Bazar złych snów" - Stephen King

Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. „Powstały specjalnie dla Ciebie” – pisze autor. „Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły”.
opis ze strony znak.com.pl
właśnie zabieram się do czytania

www.ajk-opakowania.eu
11-09-2015, 10:29
Sześć światów Hain (2015)
W odległej przeszłości starożytna rasa Hain opanowała wiele planet. Z biegiem czasu cywilizacje utraciły jednak kontakt ze sobą, a łączące ich więzy osłabły. Po latach Haińczycy podejmują próbę pojednania ludów. Po pierwszych niepowodzeniach udaje im się odnowić stosunki dyplomatyczne, a także doprowadzić do powstania konfederacji. Tak powstaje Ekumena, dobrowolny związek światów, pozbawiony przemocy i oparty na wzajemnym wsparciu i zaufaniu.

centrumgwozdzi.pl
01-20-2016, 22:49
Zrób mi jakąś krzywdę - Jakub Żulczyk

Student prawa porywa 15-letnią siostrę współlokatora i razem jadą autostopem w pełną przygód i szaleństwa podróż po Polsce ;D Polecam

bdburchex.com.pl
03-16-2016, 22:16
Jakiś czas temu skończyłem po raz kolejny czytać Władcę pierścieni, no ale to nie o tym, chyba każdy kto lubi czytać fantastykę miał z tymi książkami do czynienia.
Dzisiaj późnym popołudniem skończyłem trylogię Nocarza Małgorzaty Kozak (Nocarz, Renegat, Nikt). Co by tu powiedzieć... Czyta się szybko i przyjemnie, wchodzi w głowę jak dobry film akcji albo popowa piosenka i niestety równie szybko z niej wychodzi. Historia opowiedziana ze sporym rozmachem i jeśli się wam nudzi oraz lubicie trochę inne historie o wampirach to warto poświęcić parę wieczorów, tylko nie spodziewajcie się nie wiadomo czego, ot rozrywka i tyle.

OUT OF MY WAY! I have to save the internet.

[Obrazek: bhood-wins.gif]
03-17-2016, 10:19
Sprawdzę co to. Cierpię na niedobór literatury ostatnio

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
Odpowiedz 

Skocz do: