Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ankieta: Jak oceniasz ten tytuł?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 20 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angel Links
12-01-2012, 21:24
Angel Links
[Obrazek: th_385222140_AL1_122_246lo.jpg] [Obrazek: th_438522353_AL2_122_436lo.jpg] [Obrazek: th_385224143_AL3_122_243lo.jpg]

Wystarczył zaledwie miesiąc i oto kolejna recenzja mojego autorstwa. Jestem niesamowity, nieprawdaż? Podejrzewam jednak że główną przyczyną dla której cokolwiek napisałem była obsesyjna próba nieuczenia się przed jutrzejszym egzaminem. W takie dni magicznie pragnę sprzątać, pisać recenzje, podziwiać frakturę białej ściany, zastanawiać się nad sensem życia chusteczki higienicznej.

W ten nastrój całkiem nieźle wpisuje się opisywany dzisiaj tytuł Angel Links. No może nie w tą część poświęconą sprzątania. Porusza on jednak problemy dotyczące istoty człowieczeństwa oraz sensu życia. Proszę jednak nie być w błędzie, anime nie jest poświęcone chusteczkom higienicznym.

Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości, zdominowanej przez statki kosmiczne oraz nowe kosmiczne rasy. Zgodnie z wszelkimi prawidłowościami świata oraz zasadami Newtona, centralną postacią staje się nastoletnia niewiasta o piersiach niczym bohaterka Playboya. Z różnych względów staje ona na czele organizacji która za darmo zwalcza piratów oraz ochrania statki kosmiczne. W skład załogi wchodzi genialna strateg z mroczną historią (chyba), najemnik (którego główny problem polega na tym że chyba nie do końca myśli prawidłowym mózgiem) oraz wyrośnięta jaszczurka (aż nie wiem co napisać, sam fakt chodzącej wyrośniętej jaszczurki jest na tyle dziwny, że zabrakło mi ironicznego komentarza). To tyle jeśli chodzi o ogólny zarys sytuacji.

Przejdźmy zatem do... animacji (wiem że spodziewaliście się opisu fabuły albo wgłębienia się w rys psychologiczny bohaterów, mam was!). Nie chciałbym porównywać wyglądu bohaterów czy wykonania scen do obecnej ery napalonych moe girls. Wiadomo że wszystko przegrywa z napalonymi nastolatkami. Tytuł powstał jednak w pięknych latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Była to era Power Stone (dzięki polskiej telewizji znane jako Magiczny kamień), Cybersix (również wyświetlane w Polsce), Di Gi Charat (kiedyś będę musiał opisać ten tytuł), Senkaiden Houshin Engi (albo polski Łowca Dusz) czy Crest of the Stars (również wyświetlanego w Polsce, nieźle się musiałem naszukać by zrobić takie zestawienie). Na tym tle Angel Links wypada przeciętnie. Jest zdecydowanie lepsze niż Power Stone czy Di Gi Charat, jednak nie dorównuje płynnej i dobrze wykonanej animacji z Cybersix czy Crest of the Stars. Dość dobrze wyglądają sceny które mają miejsce w kosmosie, możliwe że jest to spowodowane nieznaczną liczbą szczegółów. Tragiczne są za to sceny na ziemi. Marna animacja, często rozmazane lub puste tła. Sama kreska też czasami wygląda znacznie gorzej (jakby daną scenę rysował nowy asystent). W skrócie serial w warstwie wizualnej można podsumować jako średniak.

Tak naprawdę to określenie pasowało by do całości. Muzyka nie jest zła, ale nie zapada na długo w pamięć (w przeciwieństwie do takiego ?Marionette, marionette, teacher?s pet, teacher?s pet, marionette, marionette, sensei no petto, sensei no petto?). Bohaterowie oraz arcywrogowie są do bólu przewidywalni oraz sztampowi. Brak zaskoczenia czy jakiegokolwiek sensu w ich działaniach. Zachowują się jak zawirusowany komputer który raz odtworzy plik .mkv, a innym razem nie. Brak sensu i logiki. Trzeba przyznać jednak, że w porównaniu do takiego Haiyore! Nyaruko-san (niedawno przeze mnie opisywanego) bohaterowie przynajmniej nie wkurzają i nie powodują chęci spalenia wszystkich egzemplarzy danego tytułu na świecie. Poniżej prezentuję opening, abyście sami mogli ocenić czy mam rację.

Dość długo zastanawiałem się co tutaj dopisać, tak aby nic nie zaspojlerować. Niestety tytuł jest tak przewidywalny, że nawet najmniejsza podpowiedź może doprowadzić do złożenia wszystkich elementów po obejrzeniu pierwszego odcinka i zniszczyć przyjemność z oglądania. Z drugiej strony sam opening jest wielkim spojlerem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć. Mimo jednak swoich wad, tytuł można spokojnie obejrzeć, jako typowego średniaka. Osoby które lubią ten gatunek, powinny do mojej oceny końcowej dodać kolejną połówkę.

Grafika: 6
Fabuła: 6
Muzyka: 6,5
Razem: 6,5

Tytuł oryginalny: ?????????????
Typ: TV
Rok produkcji: 07.04.1999 ? 30.06.1999

P.S. Jeśli pojawią się pod tym tekstem komentarze od pięciu różnych osób, następną recenzję napiszę wierszem.
P.S2. Na środkowym obrazku jest jedyna postać kobieca w anime, którą od razu polubiłem. Podejrzewam że dzięki niej ocena poszła o pół stopnia w górę. Hip hip hura!

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 22:42
RE: Angel Links
Tylko po to, żeby Erelen popisał się swoimi umiejętnościami literackimi Big Grin
Piszcie, piszcie! Big Grin

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-02-2012, 00:32
Drugi!

OUT OF MY WAY! I have to save the internet.

[Obrazek: bhood-wins.gif]
12-03-2012, 01:03
No jeszcze 3 osoby - napiszcie tu cokolwiek Tongue

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

[Obrazek: 3a4ef65325788045.jpg]
12-03-2012, 01:17
strzel poezję o anime i idź w kimę

http://www.joemonster.org/i/d/grimm-tales01.jpg
12-03-2012, 07:23
Tongue RE: Angel Links
No to jeszcze tylko jednej brakuje Tongue

[Obrazek: 11htgyp.jpg]
12-03-2012, 14:52
Ja to chętnie wierszem przeczytam pisaną recenzję xD

12-03-2012, 21:43
Widzę że Erelen próbuje zrobić to samo co ja dawno temu i chyba z takim samym skutkiem Tongue
12-05-2012, 18:59
Jak wierszem to nawet skuszę się przeczytać Tongue

Jeżeli któraś z moich wstawek ma niedziałające linki, daj znać poprzez Prywatną Wiadomość Wink
12-12-2012, 13:17
(12-01-2012 21:24)Erelen McGalakar napisał(a):  P.S. Jeśli pojawią się pod tym tekstem komentarze od pięciu różnych osób, następną recenzję napiszę wierszem.

Wielki wybuch twórczości Erelen Cool Big Grin

Apropos recenzji : świetnie napisana.
Mimo że nie podzielam Twojego zdania w 100%, jest to przyjemne czytadło, które mogłabym polecić osobie zainteresowanej tytułem.

> Obrazek Dnia PackPart 1,2 - /350 str./ ,3 - /~410 str./ ,4 - /519 str./
> Tapeta Dnia PackPart 1,2,3 - /325 str./ ,4 - /~414 str./
DDL:
https://mega.co.nz/#F!iUYVACaS!eAfg45Q8mMsfFTHMsU1L3w
Odpowiedz 

Skocz do: