Konta nieaktywnych użytkowników są co pewien czas kasowane.
Accounts of inactive users are regularly deleted.

Używamy oraz maltretujemy pliki cookies, w celu ułatwienia korzystania z naszego serwisu (już w to wierzę że nikt o tym nie wiedział). Jeśli nie chcesz, by pliki słodkich karmelowych ciasteczek (znaczy się cookies) były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skocz do:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 41 Głosów - 3.12 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M&A&G o Japonii - nie baśniowo.
03-17-2010, 02:21
M&A&G o Japonii - nie baśniowo.
Dziwne poszukiwania, ale niech będzie. Poszukuję tytułów do swojej pracy magisterskiej. Kilka już mam (9 anime, 4 mangi - planuję około 20 anime i 20 mang), ale przyda mi się pomoc. Wpierw czego poszukuję:
  • anime,
  • mang,
  • visual novels,
  • dating sims,
  • erogames.
Jakie są zatem wymagania?
  • musi dotyczyć życia we współczesnej Japonii,
  • w określonych przypadkach, mogą być to mangi/anime historyczne, ale dość wiernie odwzorowane (ninja skaczący na wysokość 50 metrów i pierdzący ogniem odpadają),
  • dobrze byłoby, aby dotyczyły ważnych kwestii politycznych lub społecznych, jeśli nie, to niech przynajmniej obrazują życie codzienne Japończyków,
  • odnośnie gier, niech będzie w nich jakaś fabuła, a nie tylko zaliczanie kolejnych lasek (chyba, że gra jest do krwi japońska - czyt. tentacle i inne japońskie zboczenia),
  • fajna byłaby argumentacja, dlaczego dana gra zasługuje na uwzględnienie Smile.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc Smile Za każdy tytuł, który dodam do kwerendy, dam repa Tongue

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-17-2010, 18:57
RE: M&A&G o Japonii - nie baśniowo.
Jako że wszyscy siedzą cicho, to spróbuję pomóc, mimo że nie jestem w tym temacie zbyt obeznany...
Anime:
Grobowiec świetlików (II wojna światowa, Japonia zaczyna przegrywać wojnę z USA - życie codzienne dwójki osieroconych dzieci)
http://www.filmweb.pl/f34655/Grobowiec+%...3%B3w,1988
Od biedy może podejść Beck, choć raczej niewielką ma pod tym względem wartość.
Manga:
The Push Man and Other Stories (Yoshihiro Tatsumi) i Abandon the Old in Tokyo (Yoshihiro Tatsumi), ogólnie cokolwiek Yoshihiro Tatsumiego powinno być dobre.
Z historycznych może będzie jeszcze Patch of the Assasin, nie wiem bo nie czytałem tego za bardzo.

Gdybyś zdecydował się rozszerzyć trochę swoje poszukiwania to polecam Balladę o Narayamie (film i książkę), pomimo nieco fantastycznej otoczki (wierzenia) bardzo dobrze przedstawia codzienne życie ludzi z zapadniętych wiosek (w przeszłości).
Oraz grę Shenmue i Shenmue 2 na Dreamcasta (ponoć są już dobre emulatory na PC), powszechnie są uważane za symulator życia.

OUT OF MY WAY! I have to save the internet.

[Obrazek: bhood-wins.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-20-2010, 23:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-20-2010 23:35 przez Mr.H.)
Shigurui - anime opowiadające o życiu samurajów dość dobrze odwzorowane, nie ma żadnych super-mocy, no może poza podkolorowaniem scen walki. Można zobaczyć jak mniej więcej wyglądało życie ucznia dojo oraz kilku innych rzeczy włączając w to rywalizacje między szkołami. Porusza kwestie społeczne. Big Grin

Samurai Deeper Kyo - Są super-moce, ale zawarte są także informacje o bitwie pod Sekigaharą, mieczach Muramasy, klanie Tokugawa itp. tylko trzeba oddzielić mity od faktów.

Nie wiem jak tam z Azumangą Daioh, bo jeszcze nie oglądałem, ale kumpel mówił, że to jest o codziennym życiu uczennic więc pewnie też da się coś wyciągnąć.

Jak mi się coś przypomni to dodam. Big Grin

[Obrazek: buttonRapideo.png]
03-21-2010, 00:24
Honey and Clover, Honey and Clover 2 - zycie studentow akademii sztuk pieknych
Lucky ? Star - życie i zachowanie uczennic (moze tez Azumanga Daioh)
Nodame Cantabile - akademia muzyczna
Zettai Shounen - po prostu o życiu, ciężko mi to lepiej określić
03-21-2010, 13:36
Dziękuję wszystkim za pomoc Smile
Kolo napisał(a):Gdybyś zdecydował się rozszerzyć trochę swoje poszukiwania to polecam Balladę o Narayamie (film i książkę), pomimo nieco fantastycznej otoczki (wierzenia) bardzo dobrze przedstawia codzienne życie ludzi z zapadniętych wiosek (w przeszłości).
W pracy nie ograniczam się tylko do mang, anime, etc. Po prostu na takim forum zadałem takie a nie inne pytanie Smile A co do przeszłości, to jednak jestem politologiem, a my się zajmujemy teraźniejszością. Jakbyś miał coś takiego odnośnie teraźniejszości, to byłoby super.

Mr.H napisał(a):Samurai Deeper Kyo - Są super-moce, ale zawarte są także informacje o bitwie pod Sekigaharą, mieczach Muramasy, klanie Tokugawa itp. tylko trzeba oddzielić mity od faktów.
Czytałem mangę, chyba jednak zbyt bardzo fantasy, ale fajnie że przypomniałeś. Jeśli poruszę temat fantastyki (czego jeszcze nie wiem), to ten tytuł na pewno będzie pasował. Smile A manga przeciętna Big Grin

Parn napisał(a):Nodame Cantabile - akademia muzyczna
Aż takim masochistą nie jestem Tongue

'TIL ALL ARE ONE!

Moje MAL
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do: